icon
czas zabiegu:5 - 60 minut
icon
znieczulenie:Nie
icon
zdolność do pracy:Tak
icon
sugerowana seria:5 - 10 zabiegów co 8 tygodni
icon
czas utrzymywania efektów:trwały

Dla kogo jest przeznaczony

Zabieg laserem polecany jest osobom, które poszukują bezkompromisowej jakości zabiegu przy zachowaniu bezpieczeństwa i skuteczności usuwania tatuażu zarówno „kosmetycznego”, jak i klasycznego tatuażu. Terapię rekomenduje się także pacjentom, którym zależy na pozbyciu się makijażu permanentnego. Najskuteczniej usuwane są tatuaże ciemne (czarne, ciemnoniebieskie) oraz niektóre odcienie czerwonego. Problematyczne do usunięcia są kolory jasne: odcienie koloru pomarańczowego, żółtego, różowego, kolory pastelowe oraz odcienie zieleni, które w naszej placówce usuwane są za pomocą urządzenia PleXr.

Co można osiągnąć

Laser Q- switch gwarantuje trwałe usunięcie tatuażu lub zmiany pigmentowej. Znaczący wpływ na efekty zabiegu oraz ilość niezbędnych sesji zabiegowych mają jednak głębokości umieszczenia oraz rodzaj barwników użytych do wykonania tatuażu.Jeśli w zabiegu mamy do czynienia z pigmentem wysokiej jakości lub tatuażem bardzo nasyconym, efekt pierwszego zabiegu może nie być spektakularny, a jaśniejsze miejsca mogą pojawiać się dopiero po 2-3  spotkaniach.

Punktem końcowym jest całkowite usunięcie tatuażu bez pozostawienia blizny.

Wskazania do zastosowania LASER Q-SWITCH – usuwanie tatuażu

Przebieg zabiegu

Światło emitowane przez laser używane jest w celu zniszczenia barwnika. Powierzchnia skóry jest „przeźroczysta” dla emitowanego światła, podczas gdy cała energia jest skupiona i pochłaniana przez barwnik. Pigment ulega rozbiciu na drobne fragmenty, które następnie są pochłaniane przez komórki organizmu – makrofagi.

Usunięcie pigmentu zaczyna się od razu po wykonanym zabiegu, lecz trwa wiele miesięcy, zauważamy wtedy stopniowy zanik pigmentu. Po każdym z zabiegów uzyskujemy kolejny postęp w rozjaśnieniu tatuażu a sugerowany minimalny odstęp między zabiegami to 8 tygodni.


Zalecenia pozabiegowe

 • w kilku – kilkunastu dniach po zabiegu zrezygnować z miejsc kąpielowych publicznych, dbać o czystość tego miejsca i starać się nie uszkadzać / podrażniać tego miejsca np. za pomocą obcisłych strojów.
 • Można stosować środki dostępne bez recepty na uszkodzenia skóry i podrażnienia, np. alantan, belantan, bpanten, panthenol, linomag. Jeśli pojawią się drobne pęcherzyki, użyj panthenolu i nie uszkadzaj ich, w tym miejscu tworzy się zdrowy naskórek.


Jak często trzeba powtarzać

minimum5 - 10 zabiegów co 8 tygodni

Przeciwwskazania

 • ciąża lub karmienie
 • epilepsja
 • problemy z sercem
 • cukrzyca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • opalona skóra
 • zmiany skórne w obszarze tatuażu
 • zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy E, A, aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem
 • stosowanie antydepresantów i innych leków zawierających składniki światło uczulające 
 • stosowanie specyfików światło uczulających (nagietek, dziurawiec, beta karoten)

Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach promocjach i ofertach specjalnych